Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

MATBORD samt 12 st STOLAR, England, 1800-tal.

Mahogny, skuren dekor. Matbord med två iläggsskivor à 59 cm vardera. Längd 149. Bredd 118. Höjd 79 cm. Stolar med genombruten rygg, fast stoppad sits. Sitthöjd ca 44 cm.

Slitage. Repor. Märken. Torrsprickor. Fläckar. Senare klädsel. Förstärkningar. Instabila stolar, två ryggar med bräckage.

Utropspris
12 000 SEK
Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13