Madeleine Pyk – en samling F769

SKÅP, allmoge, troligen Dalarna, tidigt 1800-tal.

Målat. Överdel med dörrpar och bakomliggande lådor och hyllor. Underdel med dörr och bakomliggande hylla. Bredd 95, djup 50, höjd ca 196 cm.

Renoverad. Kompletterad. Skador. Slitage. Lagningar.

Utropspris
2 000 SEK