SKÅP, senbarock-stil, 1900-tal.

Tvådelat. Fanerat med valnöt samt med inläggningar av ljusare träslag. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllor och lådor. Underdel med fyra lådor. Beslag av brons. Bredd 134, djup 50, höjd 197 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage, repor, fläckar, märken. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK