1057497

BYRÅ, rokokostil, Svenska Möbelindustrier, omkring 1900-talets mitt.

Stämpelmärkt. Fanerad med mahogny med flera träslag. Tre lådor, beslag av brons, skiva av marmor. Bredd 100, djup 57, höjd 81 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Smärre slitage, repor, märken, skivan med obetydliga nagg.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Rikard Klev

    Rikard Klev
    Värderare / Specialist modern konst

    rikard.klev@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 400 EUR

    Slutpris

    220
    EUR
    2 260 SEK
    250 USD

    Budhistorik (7 bud)
    630 jul 16:31220EUR
    130 jul 16:30200EUR
    Acceptpris på 200 EUR uppnåddes
    530 jul 15:38170EUR