BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Fanerad med olika träslag. Två lådor, beslag av mässing. Skiva av marmor. Bredd 101, djup 51, höjd 81 cm.

Smärre slitage och skador, del av beslag saknas, skivan med smärre nagg. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK