BORDSLAMPOR, ett par, porslin, möjligen Dresden, 1900-talets början.

Fot av porslin och vitmetall. Dekor i underglasyrblått. Kupor av glas med målad dekor. Total höjd 57 cm.

Slitage. Repor. Märken. Ej funktionstestad. Saknar stickkontakt.

Utropspris
3 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

762. Ragnar Sandberg, "Duvmatare".
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Budhistorik
600 000

ditt bud
Aktuellt bud:
600 000 SEK