LJUSKRONA, oskariansk, sent 1800-tal.

Stomme av gulmetall behängd med olikslipade prismor. Sex ljuskällor. För sex ljus. Höjd cirka 60 cm. Diameter ca 60 cm.

Kompletterad med bland annat senare skruvar, senare kopp. Slitage.

Utropspris
6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

777. Francisco Infante, Spiral i rött.
Utropspris
150 000 - 180 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK