1059117

BRÄNNVINSSKEDAR

2 stycken, Petter Britt Kalmar, 1777 och Benedict Stechau, Karlskrona (1705-1712).

Med dekor av bland annat stiliserad blomma. En sked med röd sten. Längd 13,5-14 cm. Total vikt 54 g.

Konditionsrapport

Slitage. Bristning. Bucklor.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    23 000
    2 226 EUR
    2 623 USD

    Budhistorik (31 bud)
    5A13 jun 17:3023000SEK
    613 jun 17:3022000SEK
    513 jun 13:1921000SEK
    Acceptpris på 2 500 SEK uppnåddes