KONSOLBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Förgylld och bronserad. Skiva av kolmårdsmarmor. Dekor av urna. Kopplad benställning. Bredd 68, djup 31, höjd 69 cm.

Slitage. Smärre färgbortfall. Torrsprickor.

Utropspris
4 000 SEK