SKÅP, allmoge, 1700-talets slut / tidigt 1800-tal.

Tvådelat. Målat. Överdelen med dörrpar och bakomliggande hyllor samt skedhylla. Underdelen med dörrpar och bakomliggande hylla. Bredd 113, djup 43, höjd 205 cm.

Renoverat, delvis framtagen originalfärg. Slitage, skador såsom torrsprickor. Kompletteringar.

Utropspris
4 000 SEK