SPEGEL, rokoko, 1700-tal.

SPEGEL, rokoko, 1700-tal.

Bronserad och förgylld ram med dekor av rocailler, blommor och blad. Genombrutet krön. Tvådelat glas. Ca 107 x 50 cm.

Bruksskick. Restaurerad/kompletterad. Senare förgyllning, bronsering och glas. Lagningar. Anlupet glas. Färgbortfall. Sprickor i ramen. Maskstungen.

Utropspris
6 000 SEK