HÖRNSKÅP, England, omkring år 1800.

Fanerat med mahogny. Överdel med vitrin. Invändigt målat. Bredd 126. Djup 79. Höjd 222 cm. Nyckel finns.

Senare beslag. Fanérlagningar. Renoverad. Kompletterad. Slitage. Repor. Märken. Senare målning. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK