SYBORD, sengustavianskt, Lars Qvarnbergs art, omkring 1800.

Fanerat med mahogny samt med dekor av ljusare träslag. Kopplad benställning. Delvis skuren dekor. En låda. Bredd 59. Djup 40. Höjd 71 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Maskstungen.

Utropspris
12 000 SEK