EPHRAIM STÅHL, stolar, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.

Målade. Spjälad rygg. Fast stoppad sits. Kopplade ben. Signerade ES. Sitthöjd ca 46 cm.

Slitage. Senare målning. Kompletterade med senare sadelgjord. Klädsel endast domestik.

Utropspris
600 EUR