SIGRID BLOMBERG, skulpturer, två stycken, patienrad gips, en skupltur signerad och daterad 1909.

Porträtt av Gustav V och drottning Victoria. Bredd 45-55. Höjd 48-55 cm.

Slitage. Nagg. Smutsliga.

Proveniens

Enligt uppgift Greve Oscar Bernadotte.

Utropspris
5 000 SEK