Madeleine Pyk – en samling F769

KONSOLBORD, gustavianskt, 1700-talets andra hälft.

Skiva av sten. bronserat underrede med skuren dekor av bland annat urna. Kopplad benställning. Bredd 80. Djup 40. Höjd 81 cm.

Rangligt. Möjligen senare skiva. Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Maskstungen.

Utropspris
15 000 SEK