William Cruickshank

(Storbritannien, 1848-1922)
William Cruickshank
(Storbritannien, 1848-1922)

WILLIAM CRUICKSHANK, olja på duk, signerad och daterad 1862.

Stilleben med duvor. Bildens mått 31 x 46 cm.

Sedvanligt ytslitage. Krackelyrer. Retuscher. Gulnad fernissa. Smärre fläckar.

Utropspris
4 000 SEK