SOFFA, gustaviansk, tidigt 1800-tal.

Stomme av furu, målad. Skuren dekor samt dekor av pastellage. Lös stoppad sits och två lösa dynor, så kallade pölar. Längd 189, djup 64, sitthöjd ca 43, total höjd 73 cm.

Renoverad och kompletterat. Smärre slitage och skador, färgbortfall, förstärkningar.

Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

82. Audemars Piguet, "Tank", "Baumgartner Case", ca 1955.
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK