BYRÅ, England, 1800-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. Fyra lådor, varav den övre med bakomliggande lådor och fack. Beslag av mässing. Bredd 104, djup 54, höjd 86 cm. Lås märkta IVE & Co, London.

Slitage. Fanerskador. Torrsprickor. Delar saknas i övre lådan. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK