SKRIVBYRÅ, 1800-talets senare hälft.

Total bredd 65 cm. Total djup 43 cm. (djup med nedfällt lock 68 cm). Total höjd 94 cm.

Ställvis omfattande slitage och skador. Delar saknas. Senare gångjärn. Nyckel saknas.

Utropspris
400 EUR