Arne Jones E1299

TAKLAMPA / TAKAMPEL, Ryssland 1800-tal.

För nio ljuspunkter. Bronserad stomme med blå keramik. Total höjd ca 95 cm. Diameter 55 cm.

Omgjord. Slitage. Renoverad och senare upphängningskedjor. Ej funktionstestad.

Utropspris
800 EUR