BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Skiva av marmor. Fanerad med olika träslag, dekor av intarsia. Tre lådor, beslag av mässing. Bredd 111. Djup 48. Höjd 80,5 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage och nagg. Repor. Märken. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57