KANDELABRAR, ett par, brons, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Delvis förgyllda. Sju ljushållare vardera. Diameter 42 cm, höjd 58 cm vardera.

Visst ytslitage med anlöpningar. Några bristningar och lagningar. Några ljusarmar något löst sittande.

Utropspris
12 000 SEK