KARMSTOLR, ett par, Louis XVI, Frankrike, 1700-talets slut.

Målade. Klädda med textil. Lös sittdyna. Sitthöjd 44-46. Bredd 61. Djup 46. Höjd 94 cm.

Renoverad. Kompletterad. Förstärkningar. Smärre skador och lagningar. Slitage. Repor. Märken.

Utropspris
4 000 SEK