SKÄNK, senempire, omkring 1800-talets mitt.

Målad och bronserad. Dörrpar med bakomliggande hyllor. Tre överliggande lådor. Bredd 123, djup 45, höjd 119,5 cm. Nyckel finns.

Renoverad och kompletterad. Skador, slitage såsom färgbortfall och torrsprickor.

Utropspris
5 000 SEK