ARNOLD KROG, 20 servisdelar, porslin, "Blå Vifte", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

11 mockakoppar med fat (11548), höjd 7 cm.
Åtta assietter (11533), diameter 16 cm.
En gräddkanna (11562), höjd 4 cm.
En sockerskål med lock (11561), höjd 10 cm.

Bruksslitage. Ett fat med nagg samt en assiett med skada.

Utropspris
2 000 SEK