SOFFBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Fanerat med mahogny. Skiva delvis klädd med präglat skinn. Glasskiva med underliggande förvarig. Gavlar med utdragbara låor. Längsidor med blindlådor. Längd 121. Bredd 55. Höjd 47 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Märken.

Utropspris
3 000 SEK