SOFFA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft

Målad och bronserat. Spjälad genombruten rygg och gavlar. Fast stoppad sits med blå textil. Längd 180, djup 63, höjd 92, sitthöjd 55 cm

Senare beslag. Senare bronsering. Senare klädsel. Senare målning. Slitage. Färgbortfall. Märken.

Utropspris
3 000 SEK