BYRÅ, gustaviansk, 1700-talets slut.

Tre utdragbara lådor, snedställda kannelerade hörn, runda nyckelskyltar med rosettband. Bredd 99 cm, djup 54 cm, höjd 82 cm.

Åldersrelaterat slitage och skador. Renoverad och kompletterad med senare delar. Ommålad. Nyckel saknas.

Utropspris
1 000 EUR