SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt.

SKRIVBYRÅ, 1800-talets mitt.

Målad. Fyra lådor, varav den övre med nedfällbar klaff samt bakomliggande skrivinredning. Beslag av mässing. Bredd 101, djup 44, höjd 93 cm.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Senare beslag. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK