SKÅP, rokoko, 1700-tal.

SKÅP, rokoko, 1700-tal.

Tudelat. Målat. Överdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel med en låda. Beslag av mässing. Bredd 125, djup 43, höjd 207 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Delvis maskstungen. Renoverad.

Utropspris
14 000 SEK