SKÅP, 1800-talets första hälft.

Målat. Överdel, dörrpar med bakomliggande skedhylla samt hyllplan. Underdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 106, djup 46, höjd 189 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Kompletterad med senare sockel samt ett senare lås.

Utropspris
5 000 SEK