SKÅP, rokoko, 1700-tal.

SKÅP, rokoko, 1700-tal.

Målat. Tudelat. Överdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel med fyra lådor. Beslag av mässing. Bredd 126, djup 45, höjd 195 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Senare beslag. Torrsprickor. Kompletterad med bl a senare lås, gångjärn samt fotavslutningar. Senare skuren text och datering. Delvis maskstungen.

Utropspris
10 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

280. Anders Widoff, "Grammatik: 1 och 2".
Utropspris
180 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
Aktuellt bud:
150 000 SEK