BYRÅ, 1800-talets första hälft.

Målad. Tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 105, djup 52, höjd 75 cm.

Slitage. Senare målning. Senare beslag. Torrsprickor. Kompletterad med bl a senare rygg och ben. Renoverad.

Utropspris
4 000 SEK