Madeleine Pyk – en samling F769

SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800.

Målad. Spjälad rygg. Räfflad dekor. Lös stoppad sits. Utdrag. Sitthöjd ca 48 cm. Längd 181 cm.

Slitage. Senare målning. Senare klädsel. Torrsprickor. Färgbortfall. Renoverad. Lagningar. Kompletterad med senare fotavslutningar.

Utropspris
5 000 SEK