KARMSTOLAR, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Bronserade. Skuren dekor. Fast stoppad rygg, sits och armlän klädda med textil. Sitthöjd 43. Bredd 61. Djup 52. Höjd 90 cm.

Slitage. Ställvis blekt. Limfogar något loss.

Utropspris
3 000 SEK