SPEGEL, gustaviansk, omkring år 1800.

Bronserad ram med förgyllda partier. Krönt av bl a medaljong och rosor. Mått 109x49 cm.

Slitage med mindre skador och visst färgbortfall. Krön och nedre dekordel något löst sittande. Renoverad och kompletterad. Senare glas med senare montering.

Utropspris
10 000 SEK