VITRINSKÅP, England, 1900-talets andra hälft.

Tudelat. Idegran. Överdel, fyra glasade dörrar med bakomliggande hyllplan. Underdel, fyra dörrar med nedfällbara hyllplan. Tre lådor, varav mittlåda med nedfällbar klaff samt bakomliggande skrivinredning. Invändig belysning. Bredd 181, djup 41, höjd 204 cm. Nyckel finns.

Slitage. Ej funktionstestad. Repor. Märken. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK