GOTTLOB FRIEDRICH BAUMANN, ett par ljusstakar, försilvrat tenn, Hudiksvall, 1794 och 1799.

Fötternas diameter 13 cm vardera, höjd ca 20 cm

Slitage med bucklor. och mindre lagningar. Senare försilvring. Ljusmanschetter saknas. En ljusstake något instabil.

Utropspris
4 000 SEK