MATSALSGRUPP, 12 delar, rokokostil, 1800-talets slut samt 1900-talets senare del.

Mahogny och mahognyfanér. Stolar från 1800-talets slut med lös stoppad sits klädd med textil. Bord enligt uppgift inköpt 1985 med två iläggsskivor med sarg á 37 cm. Stolarnas sitthöjd 49. Bordets längd (162+37+37) 236, bredd 106, höjd 76 cm.

Slitage. Repor. Märken. Färgbortfall. Fanerskador.

Utropspris
6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

225. Jacob Felländer, "Los Angeles, Hong Kong, Bombay", 2011.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK