VITRINSKÅP, England, 1900-talets början.

Fanerat med mahogny, dekor av intarsia och pärlemo. Överdel med dörrpar, blyinfattat glas, och bakomliggande hyllplan. Infällda speglar med fasettslipat glas. Nedtill med dörrpar, blyinfattat glas, och bakomliggande hyllplan. Bredd 124. Djup 39. Höjd 211 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor. Märken. Smärre fläckar.

Utropspris
6 000 SEK