BYRÅ, 1900-talets början eller äldre.

Betsad. Inläggningar av pärlemor och metalltråd. Nedfällbar klaff med bakomliggande förvaring. Bredd 123. Djup 46. Höjd 93 cm.

Slitage. Skador. Torrsprickor. Fläckar. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK