TAKKRONA, empirestil, 1900-talets mitt.

Stomme av mässing. Behängd med prismor. Sex ljuspunkter. Diameter 42. Höjd 75 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Prismor saknas. Märken.

Utropspris
4 000 SEK