KOLONNSKÅP, ett par, Otto Meyer, Snedkermester, Danmark, 1912.

Fanerade med mahogny, skuren dekor. Välvd dörr med bakomliggande hyllplan. Signerade. Bredd 61. Djup 40. Höjd 149 cm.

Smärre slitage. Repor. Märken. Obetydliga torrsprickor, något löst dekorelement. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK