SALONGSGRUPP, 5 delar, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Målade och bronserade. Stolar med genombruten ryggbricka och fast stoppad sits. Bord med kopplad benställning och stenskiva. Stolarnas sitthöjd 45, bredd 48, djup 44, höjd 89. Bordets längd 92, bredd 63,4, höjd 74 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Färgbortfall. Smärre sprickor i färgen. Torrsprickor.

Utropspris
4 500 SEK