MATSALSGRUPP, 7 delar, omkring 1900.

Stomme av ek. Skuren dekor. Stolar med sits klädd med brun textil samt rygg klädd med präglat läder. Bord med två iläggsskivor á 36 cm. Stolarnas sitthöjd 48, bredd 46, djup 47, höjd 117. Bordets längd (130+36+36) 202, bredd 121, höjd 74 cm.

Slitage. Repor. Märken. Skador. Ställvis blekt. Vev till utdragsmekanism saknas. Bordet har en glipa på ca 5 mm i mitten.

Utropspris
8 000 SEK