SPEGEL, barockstil, omkring sekelskiftet 1900.

Förgylld och bronserad ram. Rikt dekorerad med akantusblad. Ca 170 x 90 cm.

Bruksskick. Kompletterad med senare krön och nederdel. Sprickor, avslag och lagningar. Färgbortfall. Anlupet glas.

Utropspris
6 000 SEK