KLÄDSKÅP, 1900-talets början.

KLÄDSKÅP, 1900-talets början.

Målat. Dörrpar med infällda fasettslipade speglar och bakomliggande hyllplan samt klädstång. Två lådor under dörrar. Beslag av mässing. Bredd 123. Djup 57. Höjd 211 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Senare beslag. Ej fackmannanässig målning, ej täckande färg. Slitage.

Utropspris
4 000 SEK