BESTICKSUPPSÄTTNING, 124 delar, silver, "Haga", MEMA samt JL Hultman, 1900-talets andra hälft

12 matknivar, 21,5 cm
12 matgafflar, 18 cm
12 matskedar 18,5 cm
12 bordsknivar 18 cm
12 förrättsgafflar 15 cm
12 efterrättsskedar 16,5 cm
12 efterrättsgafflar 15 cm
4 smörknivar 15-17 cm
1 syltsked, 14,5 cm
12 kaffeskedar, 12 cm
12 mockaskedar, 11 cm
4 assiettgafflar 12 cm
1 serveringssked 20,5 cm
1 såssked, 18 cm
1 osthyvel 22 c,
1 tårtspade 23 cm
3 servettringar, 5,5 cm

Vikt ca 2470 gram, exklusive knivar, tårtspade och osthyvel med stålblad.

Gröna insatser medföljer.

Smärre slitage. Märken. Repor.

Utropspris
22 000 SEK