SEKRETÄR, Rokoko, 1700-tal

SEKRETÄR, Rokoko, 1700-tal

Mahognyfaner. Svängd form med två draglådor samt svängda ben. Nedfällbar klaff, bakomliggande lådor samt hyllplan. Bredd 80 cm, djup 49 cm, höjd 101 cm. Djup med nedfälld klaff 82 cm.

Nyckel medföljer Nyckel finns.

Bruksskick. Fanerskador och lagningar. Slitage.

Utropspris
12 000 SEK